Náš betón

Naše betónové výrobky sú vyrobené zo špeciálnej vysokopevnostnej vláknami vystuženej betónovej zmesi. Vysokopevnostný pohľadový betón, z ktorého vyrábame je našou vlastnou receptúrou, pri ktorej používame len tie najkvalitnejšie suroviny, presné dávkovanie jednotlivých zložiek, ktoré sú vážené na gramy a prísne dodržiavanie postupov.

Niekoľko rokov sme pracovali na vývoji našej vlastnej receptúry. Miešanie, skúšanie, obmieňanie surovín a nekonečné hodiny konzultácií s odborníkmi. Napriek mnohým pokusom, omylom a neúspechom sa nám podarilo vyvinúť betónovú zmes, ktorá sa vyznačuje svojou pevnosťou, mrazuvzdornosťou, životnosťou, odolnosťou a nezameniteľným povrchom, vďaka ktorému si môžete byť istý, že každý jeden vyrobený kus je absolútny originál. Pevnosť a odolnosť je niekoľko násobne vyššia ako pri klasickom betóne, čo nám umožňuje tvoriť tenkostenné prvky rôznych tvarov.

Na miešanie používame vysokovýkonné miešacie zariadenia, ktoré zabezpečujú dokonalé rozmiešanie zmesi, čo je pri tomto druhu betónu veľmi dôležité. Betón je možné prispôsobiť do rôznych farebných odtieňov za použitia kvalitných pigmentov. Základné farby našich výrobkov sú klasická šedá, antracit a staroružová.

Povrch je hladký s jemnými farebnými odlišnosťami povrchu, na ktorom sa  môžu vyskytovať vzduchové póry a jemné praskliny. Používaním výrobkov môže dochádzať k ďalším jemným zmenám. Môžu sa na predmetoch objaviť mikrotrhliny, vzduchové póry, prípadne malé farebné odlišnosti. Všetky tieto zmeny vyplývajú z charakteristiky materiálu a nemajú žiadny negatívny vplyv na kvalitu a funkčnosť výrobku.